Jestes tutaj:

Realizowanie projektow unii europejskiej >

Propozycje wspolpracy przedsiebiorstw >

Fuzje przedsiebiorstw >

Ocena przedsiebiorstw >

Firmy do przejecia >

Kupno przedsiebiorstw >

Sprzedaz przedsiebiorstw >

Transformacja produktow made in Poland/Germany >

Szukaj:

Strony ogolne:

Start

Impressum

Kontakt

Sitemap

Fuzje, Przejecia niemieckich i polskich przedsiębiorstw

W niemczech znajduje się rocznie okolo 70.000 niemieckich firm oczekujacych na przejęcie . Sa to przedsiebiorstwa często z 60- letnią tradycją. Jedną czwartą stanowią firmy świadczace usługi. Warunki demograficzne w tym kraju sprawiają, że wielu małych i średnich przedsiębiorców z dobrymi markami i rozległą siecią dystrybucyjną nie ma naturalnych następców (dzieci, wnuków), i to właśnie stwarza niepowtarzalną szansę wejścia na ten rynek od środka.

Korzyści sa wielorakie: przejecie marki firmy, doświadczenia w konkurencji na unijnym rynku, sieci dystrybucyjnej, przejęcie nowej technologii, doświadczonj kadry, markietingu, itp.

Bezposrednia i najszybsza metoda zwiekszenia konkurencyjnosci polskich przedsiebiorstw jest przejecie strategii marketingowej "made in...."stosowanej powszechnie na rynku globalnym. W telegraficznym skrócie oznacza to zwiekszenie ceny (wartosci) polskich produktów i uslug przez zamiane w produkty „made in Germany” (lub made in France etc.).

Przekazujemy Panstwu doswiadczenia konkretnej dzialalnosci zdobyte przez czolowych przedstawicieli wlascicieli firm i czolowych managerow z Zrzeszenia Polskich Inżynierów i Techników Badenii-Wirtenbergii i Bawarii w Niemczech T.z.

Do naszych usług i naszego know how należy dostarczenie podstawowych informacji np: wybór, nawiązanie kontaktu, znalezienie, kontrola i selekcja dobranych indywidualnie partnerów dla sprzedazy i kupna przedsiębiorstwa i udziałów w klasie średniej. Celem jest, aby naszemu zleceniodawcy stworzyć sytuację konkurencji między kilkoma obiektami zainteresowanymi kupnem lub sprzedażą.

Nadzorujemy naszych zleceniodawców przez cały czas od momentu przygotowania sprzedaży/kupna aż do zawarcia umowy kupna.

Dotyczy to wszystkich zleceń, przejecia niemieckich i polskich przedsiebiorstw nie zależnie od tego, czy są one realizowane w obrębie jakieś sieci, czy przez Landesverband Baden-Württemberg der Polnischen Ingenieure und Techniker in Deutschland. Nasze Zrzeszenie kojazy niemieckich inwestorów chcącymi kupic polska firmę, lub założyc joint venture z partnerem polskim. Na życzenie klienta oferujemy pełne wsparcie w transakcji. W szczególności szukanie inwestora lub firmy do przejęcia oraz wsparcie w procesie negocjacji.